Jak wziąć kredyt na dom na Teneryfie w 2024 r.? Odpowiadamy na wszystkie pytania!

Opublikowano Szacowany czas czytania: 0 minut

Coraz więcej osób zwraca się do nas z pytaniami o kredyt hipoteczny na dom na Teneryfie. Jak go wziąć? Jakie dokumenty przygotować?
Zebraliśmy wszystkie odpowiedzi w jednym miejscu, co – mamy nadzieję – będzie pomocne przy podejmowaniu decyzji.

W poniższym tekście znajdują się odpowiedzi na następujące pytania:

  • Czy Inwestor z Polski może dostać kredyt na Teneryfie?
  • Ile trwa proces kredytowy na Teneryfie?
  • Jaki wkład własny do kredytu na mieszkanie na Teneryfie?
  • Czy każdy może liczyć na kredyt na dom na Teneryfie?
  • Jakie formalności przy kredycie na dom na Teneryfie?
  • Jakie dokumenty do kredytu na Teneryfie?
  • Czy trzeba być na Teneryfie, by załatwić formalności?

Zapraszamy do lektury i zadawania dodatkowych pytań poprzez nasz e-mail i media
społecznościowe
– chętnie poszerzymy tę listę, dodając kolejne odpowiedzi.

Czy Inwestor z Polski może dostać kredyt na Teneryfie?

Polacy często dostają kredyty w bankach na Teneryfie, o czym świadczy gwałtownie rosnąca w ostatnich latach ilość naszych rodaków mieszkających na Wyspie.
Chodzi o kredyt hipoteczny, który jest oprocentowany bardzo korzystnie na tle oferty polskich banków.

Przykładowo:
Średnie oprocentowanie kredytu hipotecznego w polskim banku w grudniu wyniosło 5,68%, kiedy oprocentowanie kredytu hipotecznego w hiszpańskim banku w grudniu 2023 wyniosło 3,71%.
Dane: ECB i Komisja Europejska

Pośredniczymy w uzyskaniu kredytu na dom na Teneryfie w wybranym przez Inwestora banku, ale jako agencja możemy też pomóc w wyborze.
Od lat korzystamy z oferty jednego z większych hiszpańskich banków, który wybraliśmy ze względu na dobre warunki, duży odsetek pozytywnych decyzji kredytowych dla obcokrajowców i wyrobione kontakty. Nie jest natomiast możliwe otrzymanie kredytu na mieszkanie na Teneryfie w polskim banku.

Ile trwa proces kredytowy na Teneryfie?

Polacy, którzy samodzielnie przechodzą proces ubiegania się o kredyt na mieszkanie na Teneryfie, często „utykają” na etapie formalności.
Z pomocą naszej ekipy jest zdecydowanie łatwiej. Przy standardowej procedurze (dobra historia kredytowa, pozytywna decyzja) formalności można załatwić w 1-2 miesiące.

Jaki wkład własny do kredytu na mieszkanie na Teneryfie?

Nie jest prawdą (jak można wyczytać w niektórych internetowych poradnikach), że Polacy mogą dostać kredyt na Teneryfie
w wysokości 90 czy 100 proc. wartości mieszkania, ale nie jest też prawdą, że w ogóle nie mogą liczyć na pozytywną decyzję banku.
Z naszego doświadczenia wynika, że da się uzyskać kredyt na 50-70 proc. wartości mieszkania.

  • Na Teneryfie i w innych prowincjach Hiszpanii do wkładu własnego (wymagane 30- 50 proc.) trzeba jeszcze doliczyć 10 proc. dodatkowego wkładu na: opłaty notarialne, podatek od nieruchomości czy wpis do rejestru nieruchomości. – mówi Magda Kośla Rawska, ekspert rynku nieruchomości Zamieszkaj na Teneryfie.

Czy wiesz, że przygotowując się do podjęcia decyzji, warto wziąć pod uwagę, że banki udzielają obcokrajowcom kredytu na dom na Teneryfie na maksymalnie 20 lat.

PRZYKŁAD

60-metrowe mieszkanie w Golf del Sur kosztuje 150 tys. euro.
Kredyt hipoteczny w banku na Teneryfie udało się uzyskać w wysokości 60 proc. wartości.
Potrzebne jest więc 40 proc. + 10 proc. na koszty dodatkowe.
Łącznie to 75 tys. euro – ok. 335 tys. zł.

Czy każdy może liczyć na kredyt na dom na Teneryfie?

Oczywiście nie ma pewności co do pozytywnej decyzji kredytowej na Teneryfie przy zakupie nieruchomości,
ale wskaźnik skuteczności sięga w naszej agencji 100 proc. To dlatego, że wniosek składamy na podstawie wstępnej rozmowy
i najpierw sami ocenimy sytuację, w razie potrzeby podpowiadając naszym Klientom, co zrobić, by zwiększyć swoje szanse na kredyt.

Jakie formalności przy kredycie na dom na Teneryfie?

  • Na tym etapie dzięki znajomości języka i wyrobionym kontaktom czy procedurom, jesteśmy w stanie załatwić większość formalności w imieniu naszego Inwestora. – mówi Piotr Adamczak, właściciel agencji Zamieszkaj na Teneryfie, z którym można się skontaktować poprzez stronę Zamieszkaj na Teneryfie.

Co to oznacza w praktyce? Najpierw ustalamy zdolność kredytową, na podstawie której jesteśmy w stanie przygotować symulację hipoteczną, którą przedstawiamy Inwestorowi. Na podstawie umowy przedwstępnej możemy rozpocząć procedurę kredytową, czyli m.in. sporządzenie
wyceny nieruchomości przez bank itp. Następnie nasz Klient podpisuje umowę kredytową z bankiem na Teneryfie, a po uruchomieniu środków może już kupić nieruchomość.

Przeprowadzenie przez nas pełnej procedury kredytowej to koszt 1500 euro
(nie obejmuje kwot potrzebnych do zrealizowania tłumaczeń dokumentów).

Jakie dokumenty są potrzebne do zaciągnięcia kredytu hipotecznego na Teneryfie?

Trzeba nam dostarczyć wyciąg z bazy Biura Informacji Kredytowej, wypis z ksiąg wieczystych,
(jeśli Inwestor posiada już jakieś nieruchomości) i PIT z ostatnich dwóch lat, a także wypis z rejestru CEIDG w przypadku przedsiębiorców.
Można je wysłać pocztą tradycyjną lub elektroniczną. Aby otrzymać kredyt na mieszkanie na Teneryfie, potrzebne będzie też ubezpieczenie
na życie wykupione w instytucji współpracującej z hiszpański bankiem. Kolejna formalność to wyrobienie numeru NIE, czyli hiszpańskiego
odpowiednika NIP-u dla obcokrajowców. Oczywiście w tym też możemy pomóc.

Ważne: Dokumentów w języku angielskim i wyciągów z kont nie trzeba tłumaczyć, natomiast trzeba przetłumaczyć u tłumacza przysięgłego PIT i wypis z ksiąg wieczystych.

Czy trzeba być na Teneryfie, by załatwić formalności?

Pokutuje wiele mitów na temat tego, czy trzeba osobiście ubiegać się o kredyt w Hiszpanii. Tak naprawdę większość rzeczy można
załatwić na odległość, a czasy okołocovidowe jeszcze zwiększyły możliwości, jeśli chodzi o zdalne załatwianie formalności.
Jedynym, czego nie możemy załatwić za naszego Klienta, jest otwarcie konta w hiszpańskim banku (niezbędne do wypłaty środków i obsługi nieruchomości). Nawet umowę o kupnie mieszkania na Teneryfie można podpisać przez pełnomocnika, choć większość osób chętnie przylatuje
na tę okazję na Teneryfę, by świętować kupno często pierwszego mieszkania 🙂

Jeśli myślą Państwo o tym, by dołączyć do szczęśliwych posiadaczy własnej nieruchomości na Teneryfie, to zapraszamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów dotyczących kredytu hipotecznego na mieszkanie w Hiszpanii.

Podobne artykuły

Szukasz domu przy plaży? Przedstawiamy nasze ukochane plaże Teneryfy

Opublikowano Szacowany czas czytania: 0 minut

14 najpiękniejszych plaż Teneryfy — wybór subiektywny Ukryta wśród skał: Diego Hernandez Beach Pierwsze skojarzenie, jakie wywołuje Teneryfa? Plaże oblegane przez turystów o każdej porze roku w okolicach Santa Cruz de Tenerife. Ale to nie jedyne oblicze tej tajemniczej wyspy,…

Apartament na Teneryfie widok z balkonu

Mieszkanie na Teneryfie? Cena, lokalizacja, bonusy. Analiza ofert na 2024 r.

Opublikowano Szacowany czas czytania: 0 minut

Zainteresowanie inwestorów tematem nieruchomości na Teneryfie nigdy nie było tak duże, jak dziś. Po latach pracy i zbierania doświadczeń przygotowaliśmy najbardziej aktualną analizę rynku na 2024 r. Mamy nadzieję, że pomoże w podjęciu decyzji. Gdzie warto kupić nieruchomość na Teneryfie?…