Mieszkanie na Teneryfie? Cena, lokalizacja, bonusy. Analiza ofert na 2024 r.

Opublikowano Szacowany czas czytania: 0 minut

Zainteresowanie inwestorów tematem nieruchomości na Teneryfie nigdy nie było tak duże, jak dziś. Po latach pracy i zbierania doświadczeń przygotowaliśmy najbardziej aktualną analizę rynku na 2024 r. Mamy nadzieję, że pomoże w podjęciu decyzji.

Gdzie warto kupić nieruchomość na Teneryfie?

Oczywiście dla większości Inwestorów odpowiedź będzie jasna: nad Oceanem. To pojęcie jednak jest dość szerokie, warto więc dokładnie sprawdzać, co pod tym pojęciem rozumieją sprzedający apartament (lub korzystać z usług agencji, która znajdzie odpowiedni apartament za Ciebie). Mieszkanie z widokiem na ocean może tak naprawdę znajdować się kilkanaście kilometrów od plaży… W Zamieszkaj na Teneryfie raczej mamy oferty z całego rynku, ale największe zapotrzebowanie jest zawsze na mieszkania w pierwszej i drugiej linii brzegowej.

A jak wygląda podział na lokalizacje?

  • stolica, Santa Cruz de Tenerifebrytyjski The Guardian nazwał kiedyś Santa Cruz de Tenerife jednym z Top 5 miejsc na świecie, w których warto zamieszkać. Dlaczego? Wbrew pozorom turyści wciąż omijają stolicę, która zachowała wiele z autentycznego, kolonialnego charakteru. To sporej wielkości miasto, ale Santa Cruz de Tenerife nie przygniata swoim ogromem, jak kontynentalne europejskie miasta.
  • okolice Los Cristianos (południowe wybrzeże) oraz Costa Adeje i całe Południe aż po El Medano – to tu najchętniej przyjeżdżają turyści, korzystając z dziesiątków plaż, przepięknych widoków i ciekawych ofert domów na sprzedaż. Mieszkania z basenem w turystycznych miejscowościach południowego wybrzeża to nieomal pewniak, jeśli chodzi o wynajem krótkoterminowy.
  • okolice Puerto de la Cruz (północna część wyspy) to tu znajdują się najpopularniejsze wulkaniczne plaże i naturalne baseny, więc jest to miejsce odwiedzane chętnie przez turystów z całego świata. Bliskość Santa Cruz sprawia, że łatwo tu dojechać.

Teneryfa — apartamenty na sprzedaż. Ceny i bonusy

Na potrzeby tego zestawienia porównaliśmy Santa Cruz de Tenerife, południowe wybrzeże i okolice Puerto de la Cruz pod względem cen. Tym razem bierzemy pod lupę same mieszkania. Prezentowana cena obowiązuje w lutym 2024 r.

  • Santa Cruz de Tenerife — obecnie najczęściej spotykane oferty z Santa Cruz to penthouse’y i apartamenty w nowo powstających obiektach. Ceny przekraczają często 500 tys. euro, ale są to nieruchomości ze wszystkimi udogodnieniami (dwupoziomowe, z basenem, tarasami itp.) Rynek wtórny jest nasycony i dość trudno znaleźć coś w dobrej cenie w starszej kamienicy.
  • Południowe wybrzeże — najwięcej ofert nieruchomości na sprzedaż posiadamy właśnie na południu Teneryfy, w pobliżu miejscowości takich, jak Golf del Sur czy Los Cristianos. Najpopularniejszy model to mieszkanie o pow. 45-65 m2 w kondominium z dostępem do basenu lub w kamienicy kilkaset metrów od plaży. Ceny jeszcze kształtują się w granicach 180 – 350 tys. euro. Takie oferty cieszą się największą popularnością wśród Inwestorów (których historie możesz przeczytać na naszym Instagramie).
  • okolice Puerto de la Cruz (północna część wyspy) – tu najpopularniejsze są wille na sprzedaż, którym poświęcimy osobny artykuł. Ceny zaczynają się od 600 tys. euro — szczegółowe informacje dostępne są u naszych agentów.

Podsumowanie

Jak widać, mieszkania na sprzedaż na Teneryfie to szeroki temat, jednak przyglądając się mu bliżej, da się tu zauważyć pewne prawidłowości. W Santa Cruz de Tenerife dość trudno znaleźć coś na rynku wtórnym, a u dewelopera trzeba liczyć się z cenami rzędu powyżej 500 tys. euro. Zupełnie inaczej jest w mniejszych miasteczkach. Miejscowości położone na południu oferują ogrom mieszkań na sprzedaż w bardziej przystępnych cenach, zaczynających się niekiedy już od 160-170 tys. euro za średniej wielkości mieszkanie. Zapraszamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów tych ofert.

Podobne artykuły

Szukasz domu przy plaży? Przedstawiamy nasze ukochane plaże Teneryfy

Opublikowano Szacowany czas czytania: 0 minut

14 najpiękniejszych plaż Teneryfy — wybór subiektywny Ukryta wśród skał: Diego Hernandez Beach Pierwsze skojarzenie, jakie wywołuje Teneryfa? Plaże oblegane przez turystów o każdej porze roku w okolicach Santa Cruz de Tenerife. Ale to nie jedyne oblicze tej tajemniczej wyspy,…

Proces zakupu domu na teneryfie

Jak tak naprawdę wygląda proces zakupu domu na Teneryfie? Ile trwa? Odpowiadamy.

Opublikowano Szacowany czas czytania: 0 minut

Prowadząc agencję nieruchomości na Teneryfie każdego dnia w naszych mediach społecznościowych, sprawdzając pocztę mailową i na żywo stykamy się z tymi samymi pytaniami o to, ile trwa zakup domu na Teneryfie, jak wygląda i z jakimi formalnościami się wiąże. Postanowiliśmy…